Dit protocol dient als handreiking voor de scholen bij de herstart van het onderwijsproces voor de toets en examenklassen,
In dit protocol wordt ingegaan op een aantal praktische aspecten rondom veiligheid en hygiëne waar rekening mee gehouden dient te worden door de scholen.
- Leerlingen van leerjaar 8 van de basisschool en leerlingen van de examenklassen van het VOJ en VOS-onderwijs gaan vanaf 6 juli 2020 naar school.
- De lestijden zijn de gebruikelijke tijden tussen 8.00 u. en 12.00 u voor de basisschool, 08.00 u- 12.00 u voor de VOJ- scholen en 07.00 u- 13.00 u voor de VOS-scholen.
- Tussen leerlingen moet 1,5 meter afstand bewaard worden.
- Tussen personeelsleden en leerling moet zo veel mogelijk 1,5 meter afstand bewaard worden.
- Tussen personeelsleden onderling moet altijd 1,5 meter afstand bewaard worden.
- De beschikbare ruimte in het schoolgebouw dient optimaal ingezet te worden, zodat zo veel mogelijk afstand tussen leerlingen en tussen leerlingen en leraren gecreëerd wordt.
- Bij een klasoppervlakte van 7 bij 7 meter kunnen maximaal 13 leerlingen worden opgevangen.
- De andere leerjaren zijn niet gelijktijdig aanwezig in de school.
- De veiligheidsprotocollen worden op alle schooldeuren en op de muren van alle ingangen zichtbaar opgeplakt.
- Op alle muren komt het volgende op een klein schoolbord te staan: “Geen bezoekers, ontsmet hier uw handen”
- De klassenvertegenwoordiger ziet er op toe dat medeleerlingen handen ontsmetten voor zij de klas betreden.
- Alvorens te ontsmetten dienen de handen eerst gewassen te worden met water en zeep.
- Interieurverzorgster Interieurverzorgsters zullen in shiftverband vóór aanvang school, eventueel tijdens leswisseling en na school ingezetworden om de deurknoppen, tafels en stoelen te ontsmetten
- Er zullen middels markeringen/belijning op de vloer de afstanden worden weergegeven.
- Zoveel mogelijk de afbakening van het loopverkeer/studentenverkeer op de gangen weergeven.
- Open en geventileerde lokalen zijn verplicht gesteld.
- Er dient rekening te worden gehouden met het studentenverkeer op het terrein met inachtneming van omgevingscontact.
- Leerlingen dienen zo veel als mogelijk hun consumptie van huis mee te nemen.
- Het opzetten van een mond-neusbedekking. Tijdens de pauze gaat deze er vanaf om een frisse neus te halen.
- De temperatuur van elke leerling als leerkracht dient opgemeten te worden.
I | Algemeen
|
|
1 | Algemene richtlijnen
volgens het COVID-19 Managementteam |
•Tussen leerlingen moet 1,5 meter afstand bewaard worden.
• Tussen personeelsleden en leerling moet zoveel mogelijk 1,5 meter afstand bewaard worden. • Tussen personeelsleden onderling moet altijd 1,5 meter afstand bewaard worden. • Scholen melden zich bij het BOG, indien blijkt dat leerlingen overmatig niezen en hoesten.
|
2 | Fysiek contact
|
• Volwassenen houden anderhalve meter afstand
van elkaar. • Iedereen wast zijn/haar handen meerdere keren per dag en goed ten minste 20 sec. • Er worden geen handen geschud. • Hoesten/niezen in de elleboog. • Niet aan je gezicht zitten.
|
3 | Hygiëne maatregelen
|
Op iedere school en in elke klaslokaal wordt zorg gedragen voor:
• Desinfecterende handgel/ handsanitizer • Zeeppompje. • Papierenhanddoekjes. • alcoholsproeiers voor desinfecteren van oppervlaktes.
|
4 | Hygiëne regeling leermiddelen | Leer – en hulpmiddelen, computers, de werkplek dienen bij gebruik door meerdere leerlingen met regelmaat ontsmet te worden. Ook materialen die met regelmaat door meerdere leerkrachten worden gebruikt worden met regelmaat ontsmet.
|
5 | Schoonmaak | Dagelijks intensieve schoonmaak.
|
6 | Afstand personeel | Te allen tijde 1,5 meter afstand tussen personeelsleden onderling.
|
II | Aanwezigheid van leerlingen op school en lesaanbod
|
|
1 | Focus | Toets en examenklassen van Basis,- VOJ, en VOS
|
2 | Aanwezigheid van leerlingen op school en lesaanbod | In de school worden de toets en examenklassen opgevangen om hen zodoende zoveel mogelijk ruimte tussen de leerlingen, maar vooral tussen de volwassenen en leerlingen te creëren.
Specifiek zijn de volgende maatregelen van kracht:
• De beschikbare ruimte in het schoolgebouw dient optimaal ingezet te worden, zodat zo veel mogelijk afstand tussen leerlingen en tussen leerlingen en leraren gecreëerd wordt. • Er wordt gebruik gemaakt van vaste groepen per lokaal. Dit betekent dat de leerlingen van de toets- en examenklassen worden verdeeld in groepen van 10 –13 over diverse lokalen, met dien verstande datde leerlingenvan één klas in twee lokalen, aan elkaar grenzend, worden onder gebracht. De samenstelling van die groepen wijzigt niet. • De school stelt zelfgroepen samen voor het onderwijsaanbod.
|
3 | Consequenties voor lestijd | De leerlingen gaan volledige dagen naar school. De focus ligt op het verzorgen van fysiekonderwijs. Daarnaast kan gebruik gemaakt worden van google classroom en google meet om huiswerkopdrachten te bespreken zolang moodle niet is geimplementeerd.
|
4 | Consequenties voor aanbod | Vanwege de beperkte tijd, moet de kernleerstof worden aangeboden. Groepsactiviteiten zoals schoolreisjes, vieringen en excursies gaan niet door. |
5 | Consequenties voor les op afstand | Fysiekonderwijs kan worden aangevuld met een vorm van onderwijs op afstand. Scholen zorgen tenminste voor verwerkingsmateriaal/oefenstof voor de leerlingen. |
6 | Ondersteuning door ouders bij leeractiviteiten | Er is geen ondersteuning door ouders mogelijk in de school. Ondersteuning door ouders is enkel bij onderwijs op afstand. |
7 | Contact ouders | Er is geen fysiek contact tussen onderwijspersoneel en ouder(s)/ verzorger(s) (COVID -19 richtlijn). Ouders vragen informatie digitaal op. Ouders zijn niet aanwezig in het schoolgebouw. |
|
||
III | In en rondom schoolgebouw
|
|
1 | Consequenties schoolgebouw en faciliteiten | De beschikbare ruimte in het schoolgebouw dient optimaal ingezet te worden, zodat zo veel mogelijk afstand tussen leerlingen en tussen leerlingen en leraren gecreëerd wordt. Dat vraagt eveneens om een ruimere opstelling in lokalen.
|
2 | Schoolterrein | Klassen maken gescheiden van andere klassen gebruik van het schoolterrein. Ouders begeven zich niet op het schoolterrein of in de school. Afhankelijk van de situatie kunnen leerkrachten er voor kiezen de leerlingen in de klas te laten pauzeren.
|
3 | Loop routes in de school | De school hanteert looproutes, waar mogelijk eenrichtingsroutes. Dit betekent maatwerk voor iedere school. De looppaden worden gemarkeerd dan wel belijnd.
|
4 | Pauzebeleid | De leerlingen pauzeren in groepen van maximaal 50 per keer, met in achtneming van de socialeafstand |
|
|
|
IV | Gezondheid
|
|
1 | Thuisblijf regels – gezondheid leerlingen | De school past de adviezen en richtlijnen van het COVID Managementteam toe. Specifiek zijn de volgende maatregelen van kracht:
• Leerlingen met griepverschijnselen blijven thuis. • Leerlingen met klachten worden zo mogelijk getest door BOG met toestemming van ouder(s) /verzorger(s). • Leerlingen die behoren tot een risicogroep kunnen worden vrijgesteld van fysiekonderwijs (beslissing van ouder(s)/ verzorger(s) in overleg met de school). • Leerlingen van wie gezinsleden tot een risicogroep behoren kunnen worden vrijgesteld van fysiekonderwijs (beslissing van ouder(s)/verzorger(s) in overleg met de school).
|
2 | Thuisblijf regels – gezondheid personeel | De school past de adviezen en richtlijnen van het COVID -19 Managementteam toe, dat betekent dat de leerkracht thuisblijft bij de volgende klachten:
• Verkoudheid. • Niezen. • Hoesten. • Keelpijn. • Moeilijk ademen. • Koorts.
Het personeel mag pas weer naar buiten als het 24 uur geen klachten meer heeft. Bij koorts (vanaf 38 graden) blijft men thuis. Specifiek zijn er de volgende maatregelen van kracht: • Personeelsleden met griepverschijnslen komen niet naar school. • Personeelsleden die in een risicogroep vallen, kunnen worden vrijgesteld van werk op school (keuzemedewerker in overleg met de werkgever). • Personeelsleden met gezinsleden die in een risicogroep vallen, kunnen worden vrijgesteld van werk op school (keuzemedewerker in overleg met de werkgever). • Een personeelslid dat niet tot de risicogroep behoort maar zich wel ernstig zorgen maakt, gaat hierover in een gesprek met zijn werkgever. In dat gesprek wordt beoordeeld of tot afspraken gekomen kan worden over de precieze invulling van de werkzaamheden. |
3 | Bus/bootvervoer | Ook voor Leerkrachten en leerlingen die aangewezen zijn op vervoer van de Organisatie van Bushouders in Suriname zal het protocol inhouden dat per bus slechts 14 passagiers mogen plaatsnemen in een bus bestemd voor 30-personen. Per boot is dat vastgesteld op maximaal 8-10 personen afhankelijk van de grootte van de boot. Bij het instappen in de bus of boot worden de handen ontsmet met alcoholoplossing. |